Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Історія школи

Дата: 27 серпня 2020 о 10:43, Оновлено 27 серпня 2020 о 13:46

Петрівська школа

За свідченням старожилів села Петрівка у 30-ті роки школа розташовувалась на місці, де зараз знаходиться сільська рада і пам’ятник загиблим воїнам. Ця школа була семирічною. Директорами в цей час були Павлинський Павло Андрійович та Кравченко Микола Трохимович. В передвоєнні та воєнні роки директором школи був Штомпель Дем’ян Іванович. Є дані, що до війни в Петрівській школі працював Ходосов Карпо Остапович, заслужений вчитель, кандидат педагогічних наук. В 30-х роках вчителями початкових класів працювали Чайка Василь Григорович і Чайка Марія Григорівна, Клепач Василь Омелянович і Адаменко Григорій Павлович. Російську мову і хімію викладав Дзюба Василь Іванович, математику ­– Штомпель Дем’ян Іванович, українську мову – Колісник Іван Федорович – Тютюнник Іван Олексійович, біологію – Дяченко(?), початкові класи – Галина Григорівна(?). У Петрівській семирічній школі були паралельні класи. В цій школі продовжували навчання діти з Гириного, Садового, Кузубівки. Наповненість класів була більше 30-ти чоловік. Під час війни школа не працювала, а приміщення її було спалено. До того, як її спалили, в приміщенні знаходились радянські військовополонені. В роки війни приміщення семирічної школи згоріло і в післявоєнний період школу перейменували в початкову, яка розташовувалась на місці сучасного чотирьохквартирного будинку. Директором школи у післявоєнний період був Наконечний Василь Фомич. Пізніше школу було перенесено в нове приміщення, яке збереглося до цього часу і знаходиться на вулиці, що веде до села Кузубівки. Ця початкова школа існувала до 1978 року.

В  цьому році була збудована нова двоповерхова школа і перейменована в Петрівську  восьмирічну школу. Сюди ж було перенесено Єньківську восьмирічну школу і початкову школу в селі Гирино.  Новостворену школу очолив Крутипорох Едуард Олексійович, який з 1971 року був директором Єньківської восьмирічної школи. Так у центральному селі колгоспу імені Ватутіна виникла нова восьмирічна школа.

30 серпня 1988 року Петрівська 8-річна школа була реорганізована в Петрівську середню школу. В 2000 році було завершено добудову та газифікацію школи. З 2009 року школа функціонує як навчально-виховний комплекс, до створення  якого доклала чимало зусиль нинішній директор школи Гончаренко Любов Григорівна.

Садовська початкова школа

Існувала приблизно по 1971 – 1973 роки.

Були класи-комплекти (1-3, 2-4), працювало 2 учителі: директор школи Кузуб Віктор Романович та вчителька початкових класів Заїка (Пилипенко) Таїса Григорівна (1957-1961 рр.) Інколи підміняла учителів учителька початкових класів Молдавець Віра Михайлівна (з с. Петрівка). На період з 1957 по 1958 рр. у першому класі навчалось 14 учнів. Всього учнів було приблизно 60-65 чоловік. Цікаво була поставлена навчальна і виховна робота. Проводилася дослідна робота на навчальній ділянці біля школи, щороку закладалася шкілка фруктових дерев (учні вирощували із зерняток саджанці, а потім їх пересаджували в грунт). При школі була бібліотека. В приміщенні школи було два класи і вчительська кімната, бібліотека розміщувалась в одному з класів.

Єньківська восьмирічна трудова політехнічна школа

Існувала по 1978 рік.

На кінець 1949 року директором школи був Сьомка Іван Іванович.

Директорами школи на цей період Лінченко Федір Володимирович, Гаркавенко Михайло Михайлович та Стусь Яків Кирилович. В школі працювали учителі: математики ­ і фізики – Крамар Петро Якович, Тур Ольга Костівна, Міщенко Василь Іванович, української мови і літератури – Герасименко Марія Петрівна, Чоботар Лідія Сергіївна,   Воліченко Мотрона Юхимівна, російської мови і літератури – Маклашова Таїсія Іванівна, історії – Лінченко Федір Володимирович, географії – Крамар Петро Якович, хімії  і біології – Крамар Галина Михайлівна, іноземної мови (німецької) – Павлинська Ніна Онисимівна, фізкультури – Савенко Віктор Олексійович, музики і співів – Христиченко Іван Якович, трудового навчання – Чудак Данило Ананійович, початкових класів – Ветлугіна Ольга Іванівна та Ревіна Дора Федорівна.

Наповнюваність класів в середньому складала 15-20 чоловік. Існували класи-паралелі по 20 учнів 1949-1950 років народження. Навчалися діти з сіл Єньки і Садове. При школі існувала в окремому приміщенні майстерня для трудового навчання, спортивного залу не було.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.